Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle kapsuła floatingowa

Kapsuła floatingowa, czyli nowoczesna strefa relaksu

Data publikacji 23 maja 2022

W dobie innowacyjnych technologii napotyka się na coraz to bardziej wymyślne urządzenia służące do poprawy komfortu życia ludzi. Rozwój techniki nieustannie pędzi do przodu, więc od czasu do czasu jesteśmy zaskakiwani sprzętami lub urządzeniami , które początkowo wprawiają nas w osłupienie. Należy pamiętać, że kiedyś dobrze nam znany telewizor czy komputer też dla starszych pokoleń były czymś rodem z kosmosu. Obecnie triumfy święcą kapsuły floatingowe nazywane również kabinami deprywacyjnymi. To futurystyczna technologia, która powstała w celu zapewnienia niecodziennego relaksu. Jak to działa i w jaki sposób korzystać z kapsuł? 

Zobacz także: Dodatki do roweru – jakie wybrać?

Co to jest kapsuła floatingowa?

Kapsuła floatingowa to komora wypełniona roztworem z solą EPSOM. Użytkownicy wchodzą do środka i delikatnie muszą położyć się w cieczy, która unosi ciało, jakby było lekkie niczym piórko. Osoba w kapsule jest całkowicie odseparowana od świata zewnętrznego. Może przebywać w kompletnej ciszy lub słuchać cichych dźwięków relaksacyjnej muzyki. Błogi stan nieważkości sprzyja wyciszeniu umysłu i rozluźnieniu mięśni. Sesja w komorze deprywacyjnej trwa ok. godziny, lecz po wyjściu czujemy się, jak po odbyciu kilkugodzinnej sjesty. To coraz bardziej modny sposób na luksusową regenerację. Ta rozrywka ekstremalna wprawia w lepszy nastrój i podnosi motywację do pracy, lub codziennych wyzwań. Z kabiny wychodzimy jak nowo narodzeni.

Gdzie można kupić i ile kosztuje kapsuła?

Komora floatingowa nie jest tania, więc pojedyncze osoby nie zawsze będą mogły sobie na nią pozwolić. Koszt nowej kapsuły to kwota rzędu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Urządzenia tego typu najlepiej kupować w autoryzowanych salonach sprzedaży, gdzie otrzymamy gwarancję i techniczną pomoc w razie wątpliwości. W zależności od producenta poszczególne modele kabin mogą różnić się między sobą. Dobrze jest najpierw wypróbować różne kabiny, zanim zdecydujemy się na zainwestowanie w którąkolwiek z nich. Zapoznanie się z działaniem komór jest możliwe np. w salonach kosmetycznych wysokiej klasy lub ośrodkach spa. Takie korzystanie z kapsuł floatingowych jest również alternatywą dla mniej zamożnych osób, których nie stać na kupno własnego urządzenia. Rozmaite salony oraz ośrodki odnowy biologicznej wypożyczają kapsuły na godziny, czyli działa to na podobnej zasadzie jak np. solarium czy sauna. Jeśli ośrodek posiada w swej ofercie możliwość korzystania z komory deprywacyjnej, to znak, że jest to ekskluzywna placówka, zapewniająca swoim klientom unikalne formy efektywnej relaksacji.

Zalety korzystania z kapsuły

Walorów kąpieli solnych jest całkiem sporo. Przede wszystkim, działają wyciszająco i odprężająco, eliminując wszystkie drażniące bodźce z otoczenia. Pomagają redukować stres i napięcie. W kapsułach można zapomnieć o problemach dnia codziennego. Sprawiają, że użytkownicy czują się młodsi, pełni wigoru i niewiarygodnej energii. Ponadto, komory wprawiają w lepsze samopoczucie. Dzięki kąpieli w słonym roztworze mamy większy apetyt na życie, motywację do pracy lub do uprawiania aktywnego hobby.

https://dobiegania.pl/zajecia-w-wodzie-czym-jest-aquacycling/

Redakcja dobiegania.pl

Nasi redaktorzy na stronie dobiegania.pl to doświadczeni pasjonaci sportu, zdrowia i diety. Zespół składa się z ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby dostarczyć Ci najbardziej wartościowych treści związanych z bieganiem, aktywnym trybem życia oraz zdrowym odżywianiem. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi możemy dostarczać Ci inspirujące artykuły oraz praktyczne porady, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele zdrowotne i sportowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?