Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle aquacycling

Zajęcia w wodzie – czym jest aquacycling?

Data publikacji 22 maja 2022

Osoby, które lubią aktywność fizyczną i doskonale czują się w wodzie, mogą wziąć pod uwagę aquacycling. Są to zajęcia, podczas których jeździ się na rowerku zanurzonym w wodzie. Brzmi dziwnie? Ten rodzaj sportu ma bardzo wielu zwolenników. I nic dziwnego – wiąże się z wieloma korzyściami dla ludzkiego organizmu.

Zobacz także: Plan biegania dla początkującego

Aquacycling – aktywność w wodzie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym jest aquacycling. Otóż, są to zajęcia w wodzie, które odbywają się na rowerze stacjonarnym. Od standardowego treningu na tym typie roweru różnią się tym, że uczestnicy zajęć ćwiczą w kostiumach kąpielowych, a sam rower zanurzony jest w wodzie. Aquacycling to zajęcia bardzo urozmaicone ze względu na to, że prowadzący ćwiczenia często zmienia pozycję, kierunek jazdy oraz jej tempo.

Zajęcia w wodzie z reguły trwają około 45 minut. Jest to doskonały sposób na zgubienie zbędnych kilogramów bez katorżniczych, ciężkich treningów. Aktywność w wodzie daje zastrzyk pozytywnej energii, zwiększając produkcję hormonów szczęścia. Aquacycling odbywa się w rytm muzyki, co czyni go znacznie przyjemniejszym.

Zajęcia w wodzie i ich efekty

Podczas treningu aquacycling uczestnicy spalają bardzo dużo kalorii – bo nawet aż 800. Wystarczy dłuższy czas systematycznych ćwiczeń, by móc zaobserwować wyrzeźbienie ciała, utratę zbędnych kilogramów, a także zmniejszenie cellulitu.

Warto docenić to, że ćwiczenia na rowerku w wodzie znacznie zwiększają wydajność płuc i serca, a jednocześnie wspierają kondycję organizmu. Z racji tego, że jazda na rowerze odbywa się w wodzie, nawet intensywny trening nie powoduje zakwasów u jego uczestników.

Dla kogo przeznaczony jest aquacycling?

Wszystkie osoby, które uwielbiają aktywność fizyczną w wodzie, z pewnością powinny zdecydować się na aquacycling, który stanowi fantastyczną alternatywę dla standardowego aqua aerobiku. Tego typu ćwiczenia mogą także przypaść do gustu osobom otwartym na nowości i nieuznającym nudy.

Zajęcia aquacyclingu są uznawane za wyjątkowo bezpieczne, z racji tego, że odbywają się w wodzie. Minimalizuje ona ryzyko wystąpienia urazów i kontuzji. Dlatego też jazda na rowerku w wodzie polecana jest osobom po ciężkich chorobach, wypadkach czy też w trakcie rehabilitacji. Ćwiczenia w wodzie na rowerze mogą pomóc także w walce z żylakami.

Warto pamiętać o tym, że sama intensywność i czas trwania treningu powinny być dopasowane do wieku oraz predyspozycji kondycyjnych uczestnika zajęć. Nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę – można zacząć od lekkich treningów, stopniowo zwiększając ich intensywność.

Nikogo chyba nie dziwi, że aquacycling cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma on nic wspólnego z monotonnymi ćwiczeniami na siłowni, zapewnia za to sporą dawkę dobrej zabawy. Połączenie aerobiku i jazdy na rowerze stacjonarnym to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Na zajęcia aquacyclingu zapisać się można zwłaszcza w dużych miastach, które zapewniają szeroką ofertę treningową. Opanowanie właściwie technik i ćwiczeń nie jest trudne dzięki profesjonalnemu trenerowi.

https://dobiegania.pl/hiit-bieganie-interwalowe/
Suplementy diety dla sportowców

Redakcja dobiegania.pl

Nasi redaktorzy na stronie dobiegania.pl to doświadczeni pasjonaci sportu, zdrowia i diety. Zespół składa się z ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby dostarczyć Ci najbardziej wartościowych treści związanych z bieganiem, aktywnym trybem życia oraz zdrowym odżywianiem. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi możemy dostarczać Ci inspirujące artykuły oraz praktyczne porady, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele zdrowotne i sportowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?